5 kolejka - Kolejny raz bez punktów u siebie!!

W 5 kolejce liczyliśmy na pierwsze "domowe" zwycięstwo i powiększenie dorobku punktowego. Naszym przeciwnikiem była drużyna Startu Borek Stary, z którą mierzyliśmy się wcześniej w sezonie 2015/16 w "A" klasie łańcuckiej (wygrana 5:1 i porażka 1:2), a także ostatnio w dwóch sparingach przedsezonowych (wygrana 3:2 i remis 4:4). Niestety mecz pechowo rozpoczął się dla naszej drużyny, ponieważ dwóch naszych zawodników opuściło boisko z urazami kolana. Najpierw w 13 min urazu nabawił się R.Wilk, a 10 min później A.Bożek. Pomimo tego to ŁKS stworzył sobie 3-4 bardzo dobre sytuacje bramkowe jednak za każdym razem górą był bramkarz gości W.Ślączka. Szkoda szczególnie dwóch sytuacji gdzie nasi zawodnicy przegrali pojedynki sam na sam z bramkarzem, w drugiej sytuacji po szybkiej kontrze i minięciu przez D.Gunię ostatniego obrońcy nasi zawodnicy byli w sytuacji trzech na bramkarza, ale R.Korbeckiego zatrzymał bramkarz. Goście w tej połowie stworzyli raz poważne zagrożenie pod naszą bramką, a dokładniej nasz bramkarz P.Janczak, także udanie interweniował w pojedynku sam na sam. Druga połowa podobnie jak pierwsza też nie najlepiej zaczęła się dla nas, ze względu na dwie szybkie żółte kartki, które złapał D.Gunia i od 54 min graliśmy w osłabieniu. Po upływie 5 minut straciliśmy bramkę na 1-0, D.Gwazdacz wykorzystał zagapienie naszych obrońców, którzy myśleli że jest spalony i z bliskiej odległości dziwnym lobem głową pokonał naszego bramkarza. Druga bramka padła w 68 min, ponownie D.Gwazdacz oddał mocny strzał zza pola karnego, który P.Janczak sparował na słupek, a odbitą piłkę do bramki skierował nadbiegający H.Kuca. Później drużyna Startu miała jeszcze dwie sytuacje do podwyższenia wyniku, lecz wynik nie uległ już zmianie. W jednej z tych sytuacji piłka po strzale zza pola karnego wylądowała na poprzeczce naszej bramki.

Szkoda kolejnego meczu w którym z gry wypadają nam z kontuzjami kolejni zawodnicy, następnie czerwona kartka i standardowo około 60-70 minuty meczu tracimy bramki i przegrywamy mecz.