16 Kolejka: Zwycięstwo w derbach!

W 16 kolejce ŁKS podejmował sąsiadów zza miedzy czyli drużynę LKS Łąka. Celem głównym w tym meczu było odnieść zwycięstwo, żeby zrewanżować się przeciwnikom za porażkę 2-1 w rundzie jesiennej, a także żeby liczyć się w walce o czołowe lokaty w tabeli. Wyznaczony cel udało się osiągnąć, pomimo tego że przegrywaliśmy po pierwszej połowie 0-1. Drużyna gości zaskoczyła nas w tej połowie jedną kontrą po której wyszli na prowadzenie, następnie cofnęli się całą drużyną pod własne pole karne, skutecznie broniąc wyniku do przerwy. Gra ŁKS-u w tej połowie pozostawiała wiele do życzenia i była strasznie chaotyczna, a także niedokładna, przez to w tej części meczu tylko trzykrotnie zagroziliśmy bramce gości. Niestety nie udało się zmienić niekorzystnego wyniku.

Druga połowa to zdecydowanie lepsza gra ŁKS-u, wpływ na to miały zmiany w naszej drużynie, a także fakt, że wiedzieliśmy, że z minuty na minutę będziemy posiadali coraz większą przewagę nad rywalem. Nasza drużyna chciała jak najszybciej strzelić pierwszą bramkę i udało się ten cel osiągnąć po niecałym kwadransie gry. Po tej bramce cała filozofia gry Łąki rozsypała się, czego konsekwencją były kolejne bramki tracone co kilka minut. Dobrze zaprezentowali się T.Litwicki i A.Szałyga, którzy weszli z ławki rezerwowych i to głównie dzięki nim szybko udało się odwrócić losy meczu. ŁKS miał jeszcze kilka dobrych sytuacji na podwyższenie wyniku, ale dobrze w bramce zachowywał się bramkarz Łąki. Cała druga połowa to gra do jednej bramki, przez co drużyna Łąki praktycznie nie wychodziła ze swojej połowy. Goście w tej części meczu oddali tylko jeden strzał w światło naszej bramki. Cieszy kolejny wygrany mecz i udany rewanż za porażkę na jesień.